Весняний марафон, або як правильно підготувати машину до весни
26-02-2019 / Статті
Весна — час цвітіння та прощання із зимою, але часто переходячи з сезону в сезон, автомобілісти кажуть “до побачення” не лише перепадам температур, а й деяким складовими улюблених транспортних засобів.
На жаль, зима не щадить багато, навіть найнадійніші авто, тому зміні сезонів варто приділяти особливу увагу.
Сьогодні ми поговоримо про правильний перехід зима-весна, і запропонуємо 5 корисних і доречних правил, які варто запам'ятати кожному автомобілісту.
1. Зовнішність головне!
Дуже часто автолюбителі не приділяють належної уваги чистоті "залізного коня", проте це обличчя власника.
Взимку основною проблемою є не тільки зовнішня пил, але пісок, сіль і реагенти, якими посипають дороги, щоб уникнути замерзань. Саме ці забруднення можуть завдати шкоди не тільки корпусу, але внутрішньому начинню автомобіля. Ці “приправи” діють агресивно, і можуть роз'їдати емаль, погіршувати якість гуми і т.п.
Причепурити авто можна замінивши щітки склоочисників і рідину в баку омивача, а ще не варто нехтувати хорошим прибиранням салону.
Тому що передвесняна мийка — перший і головний крок до переходу в новий сезон.
2. Зміна шин — закон!
Перед тим, як виїжджати в місто і, радіючи весняному сонечку, розсікати сухими дорогами, потрібно спочатку переконатися, що шини знаходяться в належному стані.
Не полінуйтеся заїхати на СТО та перевірити тиск в них. Також не варто забувати про своєчасну зміну гуми. Експерти рекомендують робити це в період, коли середньоденна температура встановиться на позначці +5 ° C.
3. Гальма важливі!
Головним механізмом, що міг бути пошкоджений в зимовий період, є система гальм. Взимку як ніколи величезні навантаження припадають саме на цю частину автомобіля: корозії, тріщини і протікання, і це неповний список всіх можливих неприємностей.
Ваше основне завдання — оглянути гальмівну систему на предмет герметичності, а також переконається у справності прокладок, основних труб і дисків. Якщо виникли протікання, обов'язково визначте джерело проблеми, а гальма — прокачайте. Не забудьте про рівень гальмівної рідини в бачку: якщо мало — долийте.
4. Акумулятор
Коли всі попередні пункти виконані, саме час приступати до перевірки АКБ. Найчастіше, взимку цій системі доводиться несолодко, особливо, коли та за своєю будовою не витримує різких перепадів температур.
Але навіть якщо за цим пунктом контроль пройдений, не нехтуйте перевіркою стану блоку живлення:
- огляньте його;
- протріть;
- наведіть порядок з клемами;
- перевірте, чи немає розводів;
- ще раз перезарядіть від мережі.
5. Двигун — серце авто!
Як і перевірка будь-якої системи, перевірка двигуна швидше необхідність, ніж особливе бажання. Ідеальним варіантом було б відвести машину до сервісного центру, і в рамках повної ретельної діагностики перевірити стан основної запчастини.
Але якщо на це катастрофічно не вистачає часу, то можна вимити і гарненько оглянути двигун на предмет течі, тріщин і видимих фізичних ушкоджень.
Фахівці стверджують, що з несправністю двигуна краще не жартувати, тому в разі виявлення значних пошкоджень — дорога вам на СТО.
Але щоб запобігти такій ситуації, в більшості випадків просто потрібно придбати з самого початку якісну деталь. Це ви із задоволенням та в супроводі професійного консультанта можете зробити в інтернет-магазині Razbus. Європейська якість — українські ціни.
Пам'ятайте, підготовка автомобіля до зміни сезону — основний захист вашого комфорту та гаманця.